Tabliczki informacyjne poprawiają bezpieczeństwo

tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo istotne w przestrzeni miejskiej oraz w nieruchomościach. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, wzrasta także nasze bezpieczeństwo, chociaż na co dzień możemy nie doceniać ich roli. Sprawdźmy w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to szczególnie te, które oznaczają obiekty biurowe – wieżowce, biurowce, urzędy, przychodnie. Dzięki nim szybko dotrzemy na miejsce. Warto jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na murach budynków, bo bardzo często można je także dostrzec wewnątrz. To bardzo duża podgrupa znaków, które z reguły służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego biura lub osoby w wielkich budynkach – w urzędach w przedsionku widnieją tabliczki z nazwami referatów. To powoduje, że bez problemu znajdziemy np. referat pomocy socjalnej czy wydział finansowy. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – nakazywane przez odpowiednie akty normatywne

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Informują gdzie są drzwi ewakuacyjne, wskazują strefy służbowe, informują o ważnych telefonach alarmowych. Urzędy mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych komponentów (np. PCV), często posiadają właściwości fluorescencyjne, a ich montaż jest niezwykle prosty.

Dane firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]