Sprawdź, gdzie zamówić obrączki Kraków.

Dla większości kobiet dzień ślubu jest nad wyraz poruszającym dniem w życiu. Obrzęd ten jednoczy małżonków na zawsze, a znakiem ich lojalności, zaangażowania i uczucia są obrączki.

Obrączki ślubne – część ceremonii ślubu od XIII wieku

Z początku nie nie istniał podział na obrączki i pierścienie zaręczynowe, toteż ich dzieje są wspólne i sięgają aż do Starożytności. Obrączki zostały uznane w prawie kanonicznym przez Kościół Katolicki dopiero w XIII w., w rezultacie czego przekazanie żonie pierścienia stało się częścią sakramentu ślubu. Mężowie rozpoczęli noszenie na ręku obrączki kilkaset lat później, o czym jednak niewiele osób pamięta. Już uprzednio zdarzało się, iż wsuwali pierścienie na palec obrączkowy kiedy wyruszali na wojenne wyprawy, jednakże tradycja ta rozpowszechniła się szerzej w XX w., a konkretnie w czasie II Wojny Światowej. Obrączka miała przywodzić na pamięć żołnierzowi, iż w domu wyczekuje na niego żona, za którą ma walczyć i której powinien być wierny. W naszym kraju małżonkowie noszą obrączki na serdecznym palcu prawej dłoni, aczkolwiek w innych państwach, jak np. we Francji, w Brazylii, w Kanadzie albo na Słowacji, nakłada się je na lewą dłoń, którędy podług niegdysiejszych przesądów biegnie legendarna “żyła miłości”, która prowadzi prosto do serca. pierścionków zaręczynowych, narzeczeni wybierają oraz mierzą obrączki razem, aczkolwiek obyczaj podpowiada, że narzeczona nie powinna pokrywać ich kosztu, gdyż jest to zobowiązanie przyszłego męża.

Obrączki ślubne – dodaj datę ślubu, cytat albo imię małżonka

W przeciwieństwie do pierścionków zaręczynowych, obrączki ślubne wyróżniają się skromniejszym designem. Przez wiele stuleci wykonywano je z różnych materiałów, w większym lub mniejszym stopniu trwałych. Później zaczęto używać do tego metale (takie jak miedź lub mosiądz) reprezentujące moc uczucia. Dzisiaj do ich stworzenia używa się z reguły złota i platyny, które są symbolem ufności wobec partnera. Rzecz jasna, ozdabia się je często kamieniami szlachetnymi, jednakże wciąż przeważnie nabywane są gładkie, uniwersalne pierścienie ze złota i subtelne nowoczesne obrączki, w których wykorzystano połączenie dwóch odmian złota (np. tradycyjnego z różowym). Sklepy jubilerskie specjalizujące się w sporządzaniu obrączek, świadczą też nierzadko usługę grawerowania artystycznego. Mamy więc opcję personalizacji obrączki dopisując do nich imiona małżonka, datę ślubu lub istotny dla młodej pary cytat.

Dane firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]