Więcej informacji o srebrna biżuteria sklep internetowy

Jest z ludźmi od tysiącleci i pomimo pojawienia się różnych innowacyjnych wzorów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria wciąż pełni tę samą funkcję – jest swego typu dekoracją człowieka i pozwala na oddanie swojego ja. Nic więc zaskakującego, że biżuterię tak samo często zakładają panie i panowie, maluchy i ich rodzice, osoby z rozmaitych grup społecznych. Bez względu na to, które wzory cenimy, niemal za każdym razem biżuteria jest wykonywana z podobnych surowców – najczęściej ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria jest tak chętnie wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej pięć dziesięcioleci?

Dobre strony srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością fakt, iż jej stosowanie pozwala uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie sposób zapomnieć także o jego wyglądzie, który idzie w parze ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu.

Długie życie srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma wiele lat, ale należy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – nietrudno ją zarysować lub zmatowieć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi też być czyszczona w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w pudełku z delikatną wyściółką – unikniemy tak uszkodzeń.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]