Jeśli potrzebujesz biżuterii z ametystami, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y7zyreez

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Mozambiku, Madagaskarze i Rosji. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.