Srebrne kolczyki – bezpieczeństwo i ciekawy wygląd

kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez wytwórców biżuterii surowiec. Nie powinno to jednak zaskakiwać, bo naprawdę posiada mnóstwo dobrych stron. Koszty jego zakupu są dużo niższe niż żółtego kruszcu, a jest kruszcem szlachetnym, więc nie rdzewieje i długo nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są również lubiane z uwagi na bezpieczeństwo ich używania – znacznie zmniejszają wszak ryzyko wystąpienia zakażeń. Jako że są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla szukających ponadczasowej i solidnej biżuterii, warto napisać parę słów na temat tego, w jakich sklepach je nabyć oraz jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Kupno srebrnych kolczyków – kilka wskazówek

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich wszyscy wyszukamy propozycje dla siebie – zarówno zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, jak i kobiety, które bardziej lubią niebanalne wzory. Przed wyborem konkretnych kolczyków warto zatem sprawdzić, co oferują nam różni producenci. Trafionym rozwiązaniem na pewno będzie zakup online – szczególnie, jeśli chcemy wybrać niebanalne projekty srebrnych kolczyków.

Srebrne kolczyki – jak je czyścić?

Pomimo wielu plusów, srebro ma pewne gorsze strony. Najważniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po pewnym czasie śniedzieją. Możemy do tego nie dopuścić często myjąc je specjalnymi środkami oraz trzymając w zamkniętych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie stosujmy jednak do ich pielęgnacji zwykłych płynów, bo są w stanie uszkodzić delikatny metal.