Szukasz cyrkonii? Wejdź na www.cyrkonie.com.pl.

W zdobnictwie powszechnie używane są wiele kamieni szlachetnych. Są one pięknym dodatkiem, a przy okazji są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe skarby w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją także alternatywy dla przeciętnego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych cech. Przeważnie cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje składające się z niestandardowych substancji mogą przybierać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, choć nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Używa się je na przykład w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. Dawniej, dzięki posiadanym właściwościom używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład przez internet.