Podstawowe kosmetyki do makijażu twarzy

Tutaj zamówisz kosmetyki do makijażu twarzy.

Żeby wykonać prosty makijaż, trzeba zaopatrzyć się w parę produktów. W pierwszej kolejności na uprzednio umytą skórę twarzy aplikujemy bazę pod makijaż. Zależnie od naszych preferencji, możemy wybierać spośród baz rozświetlających, wygładzających pory bądź matujących. Co istotne, zastosowanie bazy pod makijaż umożliwia również przedłużenie trwałości makijażu.

W drugim kroku aplikujemy warstwę podkładu, który dobieramy do potrzeb cery. Z obecnych na rynku podkładów pod makijaż, możemy wybrać kosmetyki dające matowe albo rozświetlające wykończenie, a także – w zależności od potrzebnego stopnia krycia – lżejsze bądź dokładnie kryjące.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, trzeba utrwalić go pudrem. Wyróżnia się pudry do twarzy utrwalające oraz matujące, jak również pudry delikatnie rozświetlające, które bez wątpienia przydadzą się kobietom z suchą cerą. W asortymencie drogerii można znaleźć puder przykładowo w formie sypkiej czy też w kompakcie.

Korektory do twarzy mają za zadanie ukryć mankamenty cery oraz cienie pod oczami. Zależnie od naszych preferencji możemy użyć korektorów krzepnących i bardziej kryjących bądź kremowych, mających właściwości nawilżające. Utrwalamy je na ogół przy pomocy pudrów rozświetlających, nakładanych nawilżoną gąbeczką kosmetyczną czy też pędzlem. Natomiast te o gęstej konsystencji, które wykorzystuje się ukrywania mankamentów cery, nakłada się je punktowo niedużym pędzelkiem lub koniuszkiem palca.

Po wyrównaniu kolorytu skóry twarzy i jej przypudrowaniu, należy ją wymodelować. Służą do tego bronzery do twarzy. Dzielimy je na kosmetyki do konturowania, które są przeważnie matowe i mają delikatnie szarawą barwę oraz na produkty do ocieplania cery, posiadające odbijające światło drobinki.

Pudry rozświetlające powinno się aplikować na czubki kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda zdrowo, a zarazem umożliwiają ukrycie śladów zmęczenia.

Aby cera emanowała żywiołowością, warto wybrać róże do policzków. Ich odcień należy trafnie dopasować do barwy cery – wybrać ciepły bądź chłodny. Jeżeli zaś masz problem z dostrzegalnymi naczynkami czy też ogólnie z przekrwioną cerą, to warto wybrać odcienie pomarańczu, które stłumią różowe tony skóry.

Jeśli chcesz, żeby makijaż był idealny przez kilka godzin, warto sięgnąć po utrwalacze makijażu. Do wyboru są takie o właściwościach rozświetlających, a więc przydające cerze błysku, albo łagodnie matujących, które opracowane zostały specjalnie dla pań z cerą tłustą albo mieszaną. Utrwalacze to produkty w formie mgiełki.

Aplikacja podstawowego makijażu twarzy jest stosunkowo prosta i wymaga posiadania zaledwie paru kosmetyków. Należy mieć jednak na uwadze, by prawidłowo dopasować je do naszego typu urody oraz cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]