Eko gadżety – wbrew pozorom to nie tylko koszulki i długopisy

W ostatniej dekadzie temat ekologii przeobraził się w jednym z kluczowych zagadnień, poruszanych w debacie publicznej. Nieuchronność korekty naszego postępowania związanego z odpowiedzialnym wykorzystaniem surowców, krok po kroku przebija się do każdej sfery życia, również do świata reklamy. Teraz zarówno niewielkie firmy, jak i ogromne koncerny, aspirują do tego, aby być eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę przyrody mogą one oznajmić konsumentom w przeróżny sposób, m.in. poprzez wykorzystanie w działaniach marketingowych eko gadżetów.

Z czego wykonywane są ekologiczne gadżety promocyjne?

Eko gadżety to towary reklamowe, ale wyprodukowane z surowców szybko degradowalnych lub przetworzonych. Są to także gadżety z tekstyliów bez dodatków tworzyw sztucznych, które mają praktyczne funkcje i których obdarowany nimi klient nieprędko się pozbędzie. Sprawia to, iż ich stosowanie w nikłym stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Do grupy ekologicznych gadżetów promocyjnych zalicza się także te produkty, które wyprodukowane są z PP, czyli z polipropylenu. Pomimo, że jest to polimer, bez trudu poddaje się on recyklingowi, a kiedy staje się to już niemożliwe, w trakcie jego rozkładu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – ołówki i puszki z PLA

Można sądzić, iż w asortymencie producentów rzadko napotyka się obszerny wybór eko gadżetów. Takie założenie jest błędne. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – można zamówić nadruki na koszulkach z bawełny, w najrozmaitszych krojach (dziecięcych, męskich i damskich), a także w wielu kolorach. Grafiki reklamowe nanoszone są na płócienne i bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie popularnych toreb z uszami, ale też m.in. plecaków-worków. Pozostałe rozchwytywane gadżety tego typu to oczywiście długopisy, które wytwarza się ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, papierowe pojemniki na gorące napoje, kosmetyczki, jak również ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów.