Zestawy gadżetów dla biegacza – sportowcy lubią je otrzymywać

Jogging jest obecnie preferowaną dziedziną sportu setek tysięcy Polaków. To aktywność, którą można praktykować wszędzie, ponieważ nawet w pokaźnych aglomeracjach wciąż istnieją spore tereny zielone oraz deptaki, gdzie można biegać. A co najważniejsze – jogging wiele nie kosztuje. Wystarczą zaledwie pochłaniający pot t-shirt, dobre obuwie i nieco zapału.

Gadżety dla biegacza – co daje się zawodnikom biegów

Także w niewielkich miastach regularnie organizowane są półmaratony, w których partycypują nie tylko zawodowcy, ale i entuzjaści tego sportu. Wpisanie się na tego typu imprezę sportową nieraz łączy się z niewysoką wpłatą, w ramach której poza możliwością startu biegacze otrzymują także mały zestaw gadżetów. Podstawą takiego pakietu startowego na ogół jest identyfikator startowy,t-shirt biegowy , niekiedy napój izotoniczny. Jednak coraz częściej organizatorzy maratonów dodają do nich więcej gadżetów dla biegacza. Na bardziej ekskluzywnych eventach sportowych mogą to być np. opaski do biegania, w których można trzymać telefon bądź klucze, pojemniejsze pasy sportowe na biodra, tzw. nerki, albo mały ręcznik do wytarcia potu. Sportowcy bardzo cenią sobie takie pakiety gadżetów, ponieważ nawet jeśli nie zdobędą w biegu zadowalającej pozycji, to t-shirt z logo imprezy będzie stanowić namacalną pamiątkę z partycypacji w biegu. Co najważniejsze, jest to pamiątka użyteczna, którą sportowiec może zakładać podczas dalszych treningów.

Zastosowanie gadżetów dla biegaczy w działaniach marketingowych

Małe i duże imprezy sportowe rzadko radzą sobie bez pomocy sponsorów ponoszących gros kosztów ich przygotowania. Na ogół logo patronów i organizatorów biegów drukuje się nie tylko na ulotkach lub banerach reklamujących bieg, ale też i na gadżetach przekazywanych biegaczom. Zależnie od rodzaju tkaniny czy tworzywa, z którego wytworzone są gadżety dla biegaczy, do naniesienia na nich logotypu organizatorów stosowane są przeróżne techniki nadruku. W przypadku odzieży sportowej jest to najczęściej sitodruk zapewniający wysoką żywotność grafiki.