Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Kurs Photoshop - w tym miejscu poznasz korzystną ofertę.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują najczęściej specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje wiele programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo że został stworzony jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym softwarem game developerów oraz artystów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak między innymi Affinity Photo, Clip Paint Studio czy GIMP, w których przy użyciu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Kurs Photoshop online – nie tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Na ogół lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samemu, niemniej jednak aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz niezbędne techniki używania pędzli, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstaw działania programu. Ważne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]