Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Zobacz Blender 3D kurs na domin-krakow.pl.

Świat rysunku nieustająco ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody preferując tworzenie swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga obecnie znacznych nakładów finansowych – każdy może wszak pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który zarazem jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela

Obsługi każdego oprogramowania można nauczyć się samemu, niemniej jednak proces ten trwa wówczas dłużej i nieraz bywa niesłychanie irytujący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie sporo korzyści przede wszystkim osobom, które dopiero poznają Blender. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź dodawanie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez uczestnika kursu doradzając, które elementy wymagają poprawy oraz sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, aby był on prowadzony w jak najmniej licznych zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w świecie gier wideo i projektowania

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą przede wszystkim w branży filmowej, gier wideo i projektowej. Poznanie oprogramowania Blender 3D rozszerza zatem przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne prace, które później można śmiało dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego typu kursów to po prostu hobbyści oraz artyści, którzy chcą rozwinąć swoje obecne umiejętności bądź odkryć nowe formy ekspresji.

Dane firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]