Jak objawia się starczowzroczność i jak ją leczyć?

Kluczowe wiadomości w temacie leczenia starczowzroczności Kraków. Przekonaj się!

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starości. Jej przejawem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co tak naprawdę przeszkadza w rozwiązywaniu krzyżówek, czytaniu czasopism, użyciu telefonu komórkowego lub notebooka, a także realizowaniu wielu codziennych aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zaburzenia zdolności oka do akomodacji bądź jej zupełnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być przepisanie okularów, jednakże powoduje to komplikacje. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne w większości wypadków nie są tanie, a modele dwuogniskowe często nie są komfortowe. Najlepszym rozwiązaniem może być wobec tego pozbycie się starczowzroczności podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń łatwe aktywności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie licznych przeszkód przy realizowaniu koniecznych, najprostszych czynności. Osoby mający tę chorobę (warto zaznaczyć, iż w niektórych przypadkach pierwsze objawy presbiopii przejawiają się niedługo czterdziestce) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych, jak również przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z planów jazdy) bądź robieniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia odczytanie etykiety artykułu). Ponadto, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość lepszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niekomfortowe. Nie należy także zapominać, że wada ta się nieustająco pogłębia, a każde następne dwa lata skutkują w większości wypadków pogorszeniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – likwidacja wady w trakcie jednego zabiegu

Poza korekcją przy użyciu szkieł korekcyjnych, możliwe jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność zakładania okularów. Techniki takie jak PRESBYMAX® są również drogą ku temu, żeby w toku jednego zabiegu w pełni zlikwidować wadę w obu oczach.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]