Korekta powiek górnych to często kwestia zdrowia nie estetyki

Plastyka powiek to rozwiązanie dla tych, którzy czują permanentny dyskomfort wywołany ich opadaniem. Dlatego że skóra powiek jest niezwykle cienka, całkiem szybko podlega procesowi starzenia, traci z czasem kolagen i elastynę, co powoduje jej zwiotczenie. Jednakże opadające powieki nie są zmorą wyłącznie ludzi starszych. Częstokroć na tę dolegliwość z przyczyn genetycznych cierpią też osoby w młodym wieku.

Korekta powiek to zabieg medyczny, jak również estetyczny

Starzenie się skóry jest nieuchronne i współcześnie medycyna nie znajduje się nadal na etapie, który pozwoliłby go całkowicie zastopować. Opadające powieki są wobec tego pospolitym skutkiem utraty przez skórę jędrności. Najczęściej opadające powieki są zaledwie problemem estetycznym, bowiem sprawia, iż twarz ma wyraz bardzo zmęczonej. Jednakże liczni pacjenci zapisują się na podniesienie z przyczyn medycznych – opadające powieki przyczyniają się do poważnego ograniczenia pola widzenia, dotkliwego zmęczenia oczu oraz częstego odczuwania bólu głowy. Może to więc wyraźnie wpływać na nasze życie, poprzez utrudnianie tak prostych czynności, jak czytanie i kierowanie autem.

Ile trwa blefaroplastyka, czyli podniesienie powiek górnych?

Podniesienie powiek polega na wykonaniu nacięcia skóry w jej naturalnej fałdzie i wycięciu zbędnej wiotkiej tkanki. W niektórych przypadkach eliminuje się też nadmiar tkanki tłuszczowej. Rana po cięciu zszywana jest delikatnymi szwami, co gwarantuje, iż po zasklepieniu blizna po zabiegu pozostaje niewidoczna. Zabieg blefaroplastyki trwa przeważnie około godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu przez pewien czas występuje obrzęk oczu, niekiedy pacjent doświadcza również pieczenia powiek, aczkolwiek przeważnie już po plus minus 2 tygodniach pacjenci mogą powrócić do pełnej aktywności.

Nie każda osoba może zakwalifikować się do zabiegu korekty powieki górnej, w związku z tym wcześniej niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Pośród przeciwwskazań do przeprowadzenia blefaroplastyki wylicza się m.in. cukrzyca, choroby serca i nadczynność tarczycy. Plastyki powiek nie wykonuje się także u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.