Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i perłowe zęby

Szczotkowanie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (soda oczyszczona, lakiery, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są w tym momencie najczęściej wybierane? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite rezultaty już po 3 zabiegach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście tonów

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego wzornika określa się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest też właściwe dobranie PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, efekty są zatem niesamowite i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.