Zalety oczyszczacza powietrza

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny pojazdów, sadzę, pyły zawieszone PM10, kurz czy bakterie i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Oczyszczacz powietrza – co wyeliminuje?

Aktualnie najlepszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny poziom filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu oraz energooszczędne.