Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Jeśli chcesz kupić aparaty do magnetoterapii, odwiedź ten adres.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]