Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

wycieczki dla aktywnych

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na przyjemnym lenistwie i ci, którzy w każdy urlop starają się zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotąd nie przeżyli. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne tworzą interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – perfekcyjna sposobność, aby nabyć kolejne kwalifikacje

Aktywne wycieczki to drobiazgowo przygotowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy pragną poznać przeróżne regiony naszej ojczyzny i świata od całkiem nowej strony. Harmonogram takich wycieczek jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których typowy turysta nie przeżyje z pozycji komfortowego siedziska na werandzie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych doświadczeń to dodatkowo wspaniała sposobność, by przyswoić sobie dodatkowe kwalifikacje, gdyż nierzadko łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do poznania zasad przeżycia w określonym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli np. w przypadku lawiny. Należy również napomknąć, iż taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających ufności i współpracy między członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki – dokąd można się wybrać?

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i wejść cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla początkujących podróżników – bez problemu dadzą sobie rade także w czasie wyprawy do Nepalu bądź na Wyspy Komodo.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]