Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie skitur? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam najczęściej jedynie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Wyczerpujące, a zarazem bardzo satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa obecnie swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w górskiej chacie i przelotnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich uroków w trakcie stosunkowo intensywnych, jednak niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich nart oraz butów.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników turystyki narciarskiej są z pewnością włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie doskonale dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni wyłącznie do skitur odbywających się w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4000 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras będzie odpowiednia do posiadanego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym obszarze poradę od instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]