Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach czy też polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Ponadto są to też postępowania o unieważnienie umów, zmniejszenia salda zadłużenia lub zwrot gotówki.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom oraz prowadziła sprawy z bankami, m.in. z mBank, Getin Noble Bank, Raiffeisen Bank Polska oraz Bank Millennium. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, aby inicjującym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają także inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów: pozwu, reklamacji, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.