Karpaty, Himalaje, Alpy – wyprawy dla miłośników gór

Wyprawy - na tej stronie dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowy poziom trudności tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Dużą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]