Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany Kilimandżaro wyprawa.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych wrażeń z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Turystów wabią w głównej mierze zanikające już lodowce, sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również malownicze krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza stosowną preparację – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest także zakupić leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed rozwojem choroby ochroni też należyta profilaktyka – używanie środków odstraszających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, by uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]