Złóż wizytę w szkole tenisa dla dzieci Kraków - tu uzyskasz fachową pomoc specjalistów.

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Warto pomyśleć nad ciekawym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ten ostatni element budzi najwięcej wątpliwości. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na dobór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania umiejętności grającego. Rakieta zawiera ważne cechy i parametry i to na ich bazie dostosowujemy ją do swoich umiejętności. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu pociechy.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Okres dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych form gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Dane firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]