Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Szukasz szczegółowych wiadomości o wyprawach trekkingowych dla początkujących? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wyprawy przybierają wiele postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek w zamian za nieraz gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy rozróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla jednostek z wysoką kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się niekomfortowych warunków obozowania podczas długiej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne góry Europy, ogromną popularnością cieszą się Karpaty Wschodnie, Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]