Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Kliknij w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wyprawy w Himalaje.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma wiele czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go samodzielnie

Na wstępie należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Trudności sprawia również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejną zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nierzadko przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]