Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, trzeba zainwestować również w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj wyjątkowo szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, a także anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, cechują się również świetną wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]