Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Jeśli potrzebujesz blachodachówek, kliknij tutaj.

Blachy na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę trwałe.

Blacha dachowa – charakterystyka oraz atuty

Blacha na dach wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. Żeby jednak cieszyć się tymi atutami, blachę dachową należy kupić w przetestowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy renowacjach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy budowaniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Dane firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08