Co warto wiedzieć o butach na motocykl?

Jeśli szukasz butów na motocykl, skieruj się na ten adres.

Obuwie motocyklowe, tak jak i inne elementy ubioru dla motocyklistów, doskonale się prezentują i z pewnością niejedna osoba chce je mieć z powodu samego ich wyglądu. Jednakże ich podstawowymi zadaniami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motocyklem oraz zagwarantowanie ochrony goleni oraz stopy podczas możliwego wypadku.

Czym cechują się popularne typy butów na motor?

Kłopot z tym, jakie buty na motor będą stosowne, miewają nie tylko nowi kierowcy, ale również osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na jednośladach. W sklepach z ubraniami i dodatkami motocyklowymi dostaniemy kilka typów butów. To głównie:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające wyłącznie do kostki, które są znakomite na spokojną, niezbyt szybką jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie wypadku jest zdecydowanie mniejsze, dlatego też ochrona stopy nie jest tu priorytetem. Ich walorem jest natomiast niezwykła wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się na piechotę.
2. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na torach wyścigowych, autostradach i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko urazów oraz wypadków jest zdecydowanie większe. Buty na motor sportowy mają odpowiednie zabezpieczenia zmniejszające niebezpieczeństwo skaleczenia skóry i złamania kości stopy bądź podudzia. To obuwie jest długie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać bez pojazdu.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wykonane są z tworzyw chroniących stopę przed wilgocią.

Na co zwrócić uwagę kupując obuwie motocyklowe?

Wybierając buty na motocykl trzeba uprzednio określić, jakie jest ich główne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się ciężkimi złamaniami w razie wypadku, z kolei buty enduro zakładane tylko do przemieszczania się po mieście, będą może wyglądały przebojowo, ale kierowca nie będzie czuł się w nich wygodnie. Rolą obuwia motocyklowego, swoją drogą jak każdego części ubrań dla motocyklisty, jest asekuracja kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, tym samym jakość wykonania i wykorzystanych w nim surowców jest niezwykle ważna. Kupujmy więc buty na motocykl renomowanych producentów. W razie wątpliwości trzeba zawsze zwrócić się o radę do bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu obuwia.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]