Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Chcesz kupić lampę solną? Sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po Europie, a nieraz nabywamy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są sprzedawane w trzech barwach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większych przeszkód dopasujemy je do aranżacji wnętrza, bo są dostępne w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne niczym linie papilarne, jako że nie ma kamieni o takiej samej strukturze krystalizacji i kształtach. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, np. kuli lub walca.

Lampa solna – przy niej szybciej się wyciszysz

Dużo osób sądzi, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te generowane przez wszędobylska elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest delikatny i kojący, dlatego zaleca się nabycie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, dlatego że dzięki nim można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]