Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Co warto wiedzieć o Citroen części Kraków?

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz w szczególności za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, C7, C8, C-Crosser, Jumper, Saxo, Xsara, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, tak jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, zatem posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim płyn hamulcowy, olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji i płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, wymagają też moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Gdzie tanio i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najlepszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszelkie wymagane części można nabyć przez internet.

Dane firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]