Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Zobacz, gdzie nabyć drukarki 3D

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło 30 lat – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne technologie i instrumenty. Ocenia się, że wykorzystując drukarki 3D i pozostałe urządzenia Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony nieomal o 90%. Główne założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej jakości usług i produktów, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Kolejnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną budową oraz prostą obsługą. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można uzyskać tożsame prototypy, co jest wyjątkowo pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w różnych gałęziach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest trwały i precyzyjny, a podczas procesu drukowania nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie tworzą się odkształcenia.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]