Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Jeśli potrzebujesz kasków jeździeckich, koniecznie sprawdź horse-trade.pl.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej dostępne są 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]