Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Zobacz kawa kapsułki na https://cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie sporządzoną idziemy zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie kubka albo filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – aromatyczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to też nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się często czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Dzisiaj do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]