Kilka podstawowych informacji o łańcuchach na koła

Łańcuchy na koła znajdziesz na ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy samochodowe w dużej mierze poprawiają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, głównie na spadzistych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest przykładowo w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w pozostałych zaś są one niezbędną częścią wyposażenia auta tylko w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład we Włoszech, w Polsce, Niemczech i Hiszpanii). Jak zatem rodzaje łańcuchów samochodowych można nabyć w sklepach?

Rodzaje łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy najczęściej mając na względzie ich przeznaczenie. Rozróżniamy modele wykonane z myślą o wykorzystywaniu w pojazdach osobowych, terenowych, dostawczych i ciężarowych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się także grubością i przekrojem ogniwa (zazwyczaj jest to kształt rombowy ukośny), mocowaniem, które powinno być dopasowane do typu felgi oraz wzorem zaplotu. Różne są też materiały, z których produkuje się łańcuchy samochodowe. W dzisiejszych czasach producenci używają głównie stali manganowej bądź tytanowej.

Prowadzenie pojazdu z łańcuchami na koła

Zakładanie łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i na początku może być przyczyną sporego stresu. Aby się go ustrzec się, powinno się przećwiczyć tę czynność w garażu lub na placu manewrowym. Sama prowadzenie pojazdu z łańcuchami wymaga nieco innej techniki. Trzeba wystrzegać się jazdy po niezaśnieżonych drogach, przekraczania prędkości 50 km/h i buksowania kół. Stosując łańcuchy samochodowych, należy też obowiązkowo nadzorować ich napięcie oraz ułożenie – tym sposobem unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich użytkowania.

Dane firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]