Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Jeśli chcesz zamówić listwę podłogową, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]