Maski do włosów – chroń włosy przed szkodliwymi czynnikami

Sprawdź, gdzie kupić naturalne maski do włosów.

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Równie niebezpieczna jest koloryzacja, spanie z mokrą głową, korzystanie z niewłaściwych kosmetyków lub stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są znaczne, możemy w tym celu zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Maski do włosów zapewniają dużo intensywniejszą odbudowę niż typowe odżywki. Lepiej również chronią włosy. Specjaliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet najbardziej wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Aby przeniknęły w głąb komórek skóry oraz włosów, powinno się je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników wpływających na polepszenie stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być zestawione tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, keratyna, a także różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]