Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Na skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz przykłady z zastosowaniem shuttersów w sypialni.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się na ogół z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednak ten moduł osłony okna można wykorzystać też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu powinno się zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie komfortowy. Dowolność wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła przenikającego do salonu, co umożliwia m.in. pełne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć film, lub jego lekkie ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Opcja kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak powszechnie wiadomo ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów zimą o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Oprócz tego shuttersy lepiej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]