Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Problem zanieczyszczenia atmosfery dotarł już do świadomości statystycznego Polaka i sporadycznie bywa banalizowany. Obywatela naszego kraju mają świadomość, że czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną zastosowane systemowe rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na polskim rynku

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie obecności wysokiej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc narażeni są szczególnie mieszkańcy metropolii i terenów w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery znaczne ilości owych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie niekorzystnego wpływu pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak przykładowo Webber, Cado czy GREE, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to już coś nowego na rodzimym rynku. Co kluczowe, poza filtrowaniem z powietrza pyłów, nierzadko mają one również inne przydatne funkcje.

Typy i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez problemu znajdziemy urządzenie odpowiednie do danej objętości wnętrza. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, więc bez ograniczeń można przenieść je pomiędzy pokojami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one też grzyby oraz bakterie, które mogą wywoływać rozmaite reakcje alergiczne lub choroby, a także groźny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w domu rześką atmosferę, a przy tym zapewnia głębszy sen. Niektóre urządzenia posiadają także detektory ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Nabycie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim alergikom.