Praktyczne porady jak wybrać stolik kawowy do salonu

Odpowiedni stolik kawowy powinien być wygodny w użyciu oraz funkcjonalny. Wypada także mieć na uwadze, że stanowi on interesujący element wystroju salonu. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród licznych typów stolików. Który jednak będzie najbardziej odpowiedni?

Jak wybrać stosowny stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika warto wziąć pod uwagę parę kwestii. Czy zawsze pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź czasopisma? W jakim stylu jest utrzymane wnętrze salonu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w dobraniu stolika do naszych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko dobrze wykorzystać niedużą przestrzeń wnętrza, ale także bez wysiłku zadbać o jego czystość. Warto przemyśleć również kupno modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te prostokątne. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i pięknie się prezentują.

Powodzeniem cieszą się też stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, aby wsuwać jeden pod drugi. Dodatkowo stoliki w formie hexagonu można swobodnie łączyć z dowolną ilością elementów. Natomiast osobom, które lubią pijać kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy oraz stoliki z opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik o okrągłym blacie będzie doskonałym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, na przykład zrobionym z europalet. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka lub zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać wysokości siedziska, a więc mniej więcej 45-50 centymetrów. Jeżeli zamierzamy postawić go z boku szezlonga, to dla pełnego komfortu użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.