Urządzenia do oczyszczania powietrza – jak wybrać najlepsze?

Nawet rezydentom niewielkich miejscowości dokucza problem marnej jakości powietrza. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw UE. Ciągnący się przez dziesięciolecia brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych, jak również grzywien za spalanie w kominkach niebezpiecznych tworzyw, jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku, spowodowały wysokie zapylenie powietrza. Działa to negatywnie na samopoczucie obywateli. Czy można w takim razie zatroszczyć się samemu o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – odfiltruj bakterie

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który kraje rozwinięte muszą jak najszybciej rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu swoich mieszkańców. Będzie to niezaprzeczalnie długi i skomplikowany proces. Miast jednak wyczekiwać, aż polepszy się jakość powietrza, można już teraz na własną rękę zadbać o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można efektywnie przefiltrować cząsteczki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większość grzybów i bakterii, wywołujących niekiedy wiele problemów zdrowotnych. Zalety używania sprzętu do oczyszczania powietrza cenią sobie zwłaszcza osoby cierpiące z powodu astmy czy alergii, ale i ludzie zdrowi szybko poczują zbawienne oddziaływanie czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – jakie wybrać?

Rezydenci silnie rozwiniętych obszarów albo zamieszkujący wzdłuż dróg ekspresowych powinni kupić oczyszczacze, które skutecznie uporają się z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi tutaj głównie o wyłapanie drobnych pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również pozbyć się z niego nie tylko zarazków, bakterii oraz zalążków grzybów, ale też szkodliwego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszej lub większej kondensacji. Kupując urządzenie do oczyszczania powietrza, trzeba sprawdzić czy posiada ono adekwatne certyfikaty.