Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

sprzęt do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do punktu ucisku, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory mankiet uciska kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację chłonki. Istnieje wiele powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To przede wszystkim zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii wpłynęło mocno na rozwój tych urządzeń. Teraz osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, więc bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne bądź miażdżyca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]