Szukasz okien zabytkowych drewnianych? Odwiedź ten adres.

Okna zabytkowe zazwyczaj prezentują się znacznie korzystniej niż te wytwarzane obecnie więc są wielką ozdobą budynków. Względy estetyczne to oczywiście ich nie jedyna zaleta, zaś na ich wartość w znacznej mierze rzutuje również metryka. Podobnie jak inne przedmioty zabytkowe, także okna muszą być konserwowane według prawa – ich renowacji nie możemy przeprowadzić samemu z zastosowaniem kupionych w markecie materiałów. Czym jednak wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto ma prawo przeprowadzić te prace?

Jak rozpoznać okna zabytkowe?

Okna zabytkowe zwykle posiadają więcej zdobień niż współczesne. Nie są również uchylane, a to powoduje, że niezbędne stają się lufciki, za pomocą których możemy wietrzyć pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak przed chwilą nadmieniliśmy, zrobione są najczęściej z drewna – materiału, jaki wykazuje wiele atutów, lecz wymaga regularnych remontów, a poza tym łatwo go uszkodzić. Z tego względu tak istotne są uprawnienia osób naprawiających okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak wybrać specjalistę?

Okna zabytkowe zazwyczaj mają budowę skrzynkową, która wymaga najwyższych umiejętności – ten typ okna cechuje się wszak użyciem wielu, obecnie już nieczęsto widywanych, technologii. W związku z powyższym, nawet najlepsi specjaliści nie mogą serwisować okien zabytkowych, jeśli nie zdobyli uprawnień zaświadczających ich umiejętności, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w innym razie przyjdzie im zapłacić dotkliwe kary.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]