Okna i drzwi aluminiowe – duże, stabilne i wytrzymałe przeszklenia

Kup produkty MTS Dom.

Aluminium jest metalem powszechnie stosowanym w budownictwie, z którego często produkuje się drzwi i okna, będące alternatywą dla tradycyjnej stolarki z drewna bądź tej z PVC. Do tej pory drzwi oraz okna aluminiowe z reguły spotykane były w budynkach użyteczności publicznej, w biurowcach i w halach targowych, lecz w XXI w. stosuje się je też w domach prywatnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Okna aluminiowe – duże przeszklenia to więcej światła słonecznego w wnętrzach

Okna i drzwi aluminiowe są niezrównane, w przypadku budowy wielkopowierzchniowych konstrukcji. Z tego powodu jest tak chętnie stosowana w projektach architektów biurowców – umożliwia budowę obiektów, w których elewacja składa się w pokaźnej części z przeszkleń. Ten typ budownictwa przyjął się później w budownictwie prywatnym – w ostatnim czasie popularne są nowoczesne domki, w których wykorzystuje się okna i drzwi z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. Dzięki temu do wnętrz dociera więcej światła słonecznego, a domownicy mogą cieszyć się krajobrazem sąsiadującej z nimi przyrody.

Głównymi plusami budulca jakim jest aluminium jest jego duża odporność na oddziaływanie promieniowania UV i wody oraz utlenianie, jak również jego plastyczność i lekkość. Pozwala to budować ogromne, mocne przeszklenia, często o stosunkowo nietypowych konturach. Warto zaznaczyć, iż nowoczesne wyroby stolarki z aluminium charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom Sp. z o.o. – nie tylko systemy fasadowe i okienno-drzwiowe

Rodzimy producent drzwi oraz okien aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od przeszło dwóch dekad. Oferta firmy jest niezmiernie szeroka. To przede wszystkim systemy okienno-drzwiowe, fasadowe oraz przesuwane. W asortymencie MTS Dom Sp. z o.o. znajdują się też systemy dodatkowe, jak balustrady z aluminium lub ramy wypełnione siatką, instalowane na oknach, drzwiach i witrynach, które stanowią barierę chroniącą pomieszczenia przed owadami. Artykuły MTS Dom sprzedawane są w szerokiej gamie barw, między innymi kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych i w palecie RAL, zatem łatwo można dobrać optymalny kolor produktu do danego projektu.

Dane firmy:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]