Chcesz nabyć szalunki Kielce? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, nazywane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Przeważnie stosuje się je w przypadku wylewania murów z betonu – wówczas są one konieczne do tego, by nadać im należyty kształt i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się również w trakcie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie otworów na drzwi, bramy i okna. W tym wpisie wytłumaczymy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki ze sklejki, metalu lub drewna

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura wykonana z grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami ewentualnie drewnianych desek, którą można użytkować powtórnie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – większość inwestorów i wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki produkuje się z metalu, drewna lub sklejki, a także zestawiać dwa albo trzy materiały. Najczęściej jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję spajają narożniki, belki, głowice ze aluminium bądź stali i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Podmioty często zajmujące się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku zespołów, które zazwyczaj oferują inne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających postawić pojedynczy obiekt. Nabycie wszystkich elementów koniecznych do złożenia szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]