Na abcszalunki.pl znajdziesz najkorzystniejszą ofertę wynajmu szalunków

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, ale spotyka się także konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety ze względu na spore koszty nie zawsze firmy remontowe mają własne szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, gdyż przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo istotna będzie też obsługa kontrahenta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto zaś skorzystać z sieci i sprawdzić, co o ofercie danej firmy sądzą wcześniejsi klienci.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]