Na flobo.io/mass-collect/ odnajdziesz odpowiedź na pytanie, jak działa mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat na konto. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest w zasadzie niezwykle prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach, a także wszystkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew pocztowy, przelew z karty albo standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania manualnego, a równocześnie wyeliminowaniem ewentualnych omyłek nierzadko przydarzających w trakcie tego procesu.

Czy opłaca się wdrożyć mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie dostępne w większości banków (mają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, także takiej, która miesięcznie wystawia poniżej stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]