Euro w kantorach online – aktualny kurs i wygodna wymiana

Dowiedz się więcej o wymianie pln na euro.

Euro to dość nowa waluta, bo w postaci banknotów oraz monet pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części państw UE. Polska do tej pory nie sprostała warunkom, pozwalającym przyłączyć się do strefy euro, co nie oznacza, że jej obywatele nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to zbierając oszczędności na koncie walutowym lub też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Pożytek z wprowadzenia waluty euro w państwach należących do UE

Wprowadzenie euro w krajach będących członkami Unii Europejskiej dostrzegalnie ułatwiło życie większości obywateli Europy, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta to przecież mniejsze trudności z policzeniem prawdopodobnego zysku czy też kosztu podczas planowania m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co uprzednio ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami często mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na wolność podróżowania mieszkańców krajów członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w optymalną ilość pieniędzy w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im jedynie ich aktualna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy transakcji.

W kantorze internetowym od ręki sprawdzisz aktualny przelicznik euro

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od maja 2004 roku, na razie nie sprostała wszystkim warunkom umożliwiającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako obywatele państwa członkowskiego UE na co dzień kupujemy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny przelicznik euro na stronach kantorów online, a dodatkowo też w mgnieniu oka wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro online przez wzgląd na mniejsze spready jest bardziej opłacalna oraz wygodniejsza, gdyż można ją zlecić o każdej godzinie dnia (także w nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to zwykle jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – w oparciu o uśredniony kurs z minionego dnia.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]