Dowiedz się więcej o srebrze w sztabkach na goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od dawna wiadomo, iż inwestycja w kruszce jest świetnym sposobem na lokowanie pieniędzy, który z biegiem lat przynosi namacalny dochód. Najpopularniejszym dziś metalem inwestycyjnym jest naturalnie złoto, jednakże w ostatnich latach srebro wróciło do łask coraz szerszego kręgu inwestorów, zarówno tych ze skromnym, jak i nieograniczonym portfelem, i nie jest już traktowane wyłącznie jako metal przemysłowy.

Czy warto inwestować środki w sztabki srebra?

Złoto istnieje w złożach 17 razy rzadziej od srebra, trzeba natomiast podkreślić, że cena srebra w relacji do ceny złota nie manifestuje tej zależności i stale jest o wiele niższa. Nabycie srebra jest jednakże idealnym pomysłem dla inwestorów, którzy potrzebują zróżnicować swój portfel, a którzy nie mają środków pozwalających na nabycie znacznych ilości złota. Trzeba jednak wiedzieć, iż z uwagi na swoje cechy, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozlicznych branżach przemysłu co skutkuje tym, że jego cena jest bardziej czuła na przemiany zachodzące na rynku światowym. Łatwo to skądinąd spostrzec studiując historię jego wartości z ostatnich 25-30 lat. Z tej też przyczyny inwestycja pieniędzy w srebro łączy się z wyższym ryzykiem strat, zatem zalecana jest inwestorom rozeznanym w bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku kruszców. Można jednak przypuszczać, że zapotrzebowanie na srebro nieustannie będzie się utrzymywało, a wraz z prężnym rozwojem medycyny, fotowoltaiki czy elektroniki, w których srebro jest szeroko używane, a także niesłabnącej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego cena będzie z czasem rosnąć.

Jakiej wagi sztabki srebra znajdziemy u sprzedawców?

Tak ja złoto, sztabki srebra sprzedawane jest w różnych wagach, co pomaga skonstruowanie portfela, umożliwiającego sprzedaż zależnie od potrzeb dużych bądź małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym również w zasięgu finansowym niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze 50 g i 100 g oraz uncji trojańskiej. Niewątpliwie, jeśli zamówimy sztabkę o większej wadze, to zapłacimy za kruszec taniej, wypada jednak pamiętać, że sztabka jest niepodzielna i w razie konieczności jej odsprzedaży musimy znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. Z tej przyczyny jeśli sztabki srebra mają służyć również jako zabezpieczenie finansowe na gorsze dni, należy rozważyć zakup sztabek o różnych wagach, żeby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle srebra, ile istotnie potrzeba. Można również zainwestować w względnie kosztowniejsze srebrne combibary, to znaczy połączone sztabki srebra o wadze 1 g dające się łatwo oddzielić. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego nabycie i sprzedaż obciążone są VAT-em.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]