kantor wymiany walut, kantor internetowy

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Działanie kantoru online jest równie łatwe jak kantoru stacjonarnego. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, z reguły z zeszłego dnia. Następnym i nadzwyczaj istotnym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez placówki bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka pomocniczych usług popularnych wśród użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) bądź w uzgodnionym przez klienta terminie.

Kantor wymiany walut online – usługa dla studentów zagranicznych i kredytobiorców

Kantory online to usługa dla wszystkich lubiących komfort, a także znaczną niezależność w zarządzaniu funduszami. Używają ich też osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej i osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski. Jednak nim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]