Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, bo można uzyskać w ten sposób nawet nieduże kwoty – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być formą sfinansowania poważniejszych wydatków, ponieważ zazwyczaj jego największa kwota to nawet 100 tysięcy PLN, jednak klienci o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – mają szansę uzyskać nawet pół miliona złotych. Ceny kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak możemy wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas najwyżej po paru dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą ubiegać się o niego nawet klienci z niskimi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie udzielony każdemu, bo tak jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel – tak na zakup sprzętu AGD, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, że łatwo wtedy o pomyłki, których efektem okazują się zwykle duże finansowe kłopoty. Z tego powodu skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przemyśleć, zwracając uwagę zarówno na oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie będą zatem porady profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych komplikacji.