Sprzedaż złota inwestycyjnego – inwestuj kupując ten kruszec

Jeśli szukasz 1 uncji złota, koniecznie sprawdź goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/.

Polacy coraz częściej myślą o przyszłości i o zabezpieczeniu się na tzw. “czarną godzinę”. Z tej przyczyny na ogół starają się systematycznie odkładać wolne środki finansowe na lokacie albo po prostu na koncie w banku. Ostatnio jednakże ten sposób jest coraz mniej rentowny – nieustanna inflacja i niskie oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie dają zysku, a w zasadzie to z czasem tracą swoją siłę nabywczą. Nie dziwi więc, że rośnie popyt na alternatywne metody inwestycji, w tym również zakup złota inwestycyjnego.

Czy wyrób ze złota jest złotem lokacyjnym?

Inwestowanie w metale szlachetne polega na nabyciu ich w momencie, kiedy ich cena rynkowa jest niska i zbyciu ich, gdy ta wartość zacznie wzrastać. Ale trzeba podkreślić, iż nie każdy produkt ze złota jest uważane za kruszec inwestycyjny, w związku z tym np. gromadzenie złotych bransoletek nie można nazwać lokatą w złoto. Prawodawstwo w Polsce, a zwłaszcza ustawa o podatku od towarów i usług, wyraźnie określa co należy nazywać złotem lokacyjnym. Według obowiązującymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim kruszec próby co najmniej 0.995 w płytkach albo sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą sprostać innym przesłankom, by zostały uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę 0.900 bądź wyższą, być wybite nie wcześniej niż w 1800 roku i co najistotniejsze – muszą być uznawane jako środek płatniczy w państwie, które je wybiło. Monet bulionowych nie uznaje się jako okazy kolekcjonerskie, toteż nie są numizmatami. Ustawa podaje jeszcze jedną kategorię złota inwestycyjnego – złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Złoto inwestycyjne – co można nabyć przez internet?

W asortymencie polskich dystrybutorów złota inwestycyjnego bez przeszkód znaleźć można złote sztabki, jak i rozpoznawalne na całym świecie monety bulionowe z m.in. Wielkiej Brytanii i Kanady. Zakupy można dokonywać też online i nie jest to oferta tylko dla zamożnych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą w internecie bardzo szeroką ofertę sprzedaży złota w indywidualnych sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji trojańskiej. Dostępne jest również złoto w „combibarach” pozwalających na odcięcie, a następnie zbycie pojedynczych płytek złota.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]